הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים התקשרו 08-9315797


שיער דליל אצל נשים


 נשים משקיעות הרבה בטיפוח וטיפול בשיער ומוטרדות יותר משיער הנראה רע. למהפכות הפיזיולוגיות הרבות שהן עוברות במהלך חייהן השפעה גדולה על השיער.

יותר ויותר נשים פונות כיום לקבלת ייעוץ ולטיפול באובדן שיער או בנשירה מוגזמת . אבחון וטיפול מוקדם יכולים למנוע נשירת שיער עתידית.

תכשירים קוסמטיים - כבר בגיל ההתבגרות, כאשר רוב משאבי האנרגיה של הגוף מופנים לגדילה והתפתחות, מתחיל השיער להינזק. בתקופה זו מתחילות נערות להשתמש בתכשירי שיער שאינם מתאימים להן וכך מערערות את בריאות השיער.
מסקנה: השאירי את השיער טבעי כמה שניתן. כך תחסכי נזקים מיותרים לשיער ולעור הקרקפת.

האישה תעבור בחייה יותר מהפכות פיזיולוגית מאשר הגבר. שינויים אלה משפיעים על השיער. שינויים הורמונליים עשויים להפוך את השיער לדק ודליל יותר ולהחלישו בהדרגה עד להרס תאי הייצור של השיער. המערכת החיסונית, יחד עם מערכת העצבים, עשויה להוביל להתקרחות מעוגלת באזורים שונים בקרקפת.

קבלת האבחון והדיאגנוזה על מצב השיער עשויים להבהיל נשים שנמצאות במצב רגיש גם כך. במצבים כאלה, הגבר בדרך כלל מגיב בעצב ובאכזבה, ואילו האישה עלולה להגיב בפאניקה. כשהיא נסערת ומודאגת, גם השיער נסער. שרירי השיער מתכווצים, עור הקרקפת מתקשה, זרימת הדם לזקיקי השיער נחלשת והשיער אינו מקבל את כל מרכיבי התזונה החיוניים להתפתחותו ונחלש. הורמוני המתח עשויים אף הם להאיץ את נשירתו.

זיהום סביבתי וכימיקלים מצבים של זיהום סביבתי עלולים לשבש את חילוף החומרים בגוף, לגרום לשינויים מטבוליים ואורגניים ולהשפיע לרעה על השיער, שסופג את החומרים הרעילים. תרופות רבות עשויות לגרום גם הן לנשירת שיער כחלק מתופעות הלוואי שלהן. בקטריות, זיהומים ודלקות עור עשויים להשפיע בצורה דומה.

מראה חיצוני ומצב הרוח נשים משקיעות זמן רב וכסף בחפיפה, סירוק, הברשה, צביעה או חמצון של השיער. כיוון שהשיער עלול להיחלש כתוצאה מטיפולים כימיים חוזרים, רצוי לדאוג לספק לו את ההזנה הראויה. שיער חסר חיים, דליל, יבש או מפוצל עלול להטריד נשים שנוטות להיות רגישות למראן החיצוני. מסקנה: השיער גם משקף את מצב רוחך. כשאת שמחה ורגועה, גם השיער יהיה בריא.

כדאי להימנע מ"דיאטות כאסח" ללא פיקוח, שעשויות להחליש את השיער. במקרים של תת-משקל, עודף משקל, אנורקסיה, בולימיה או אלרגיות למזונות דרוש מעקב מקצועי.

האישה המודרנית נמצאת בלחצים רבים של שילוב משפחה וקריירה. אפיסת כוחות, חוסר שינה ועייפות מצטברת עשויים להשפיע על בריאות השיער ולהחלישו.


אובדן שיער לפי גילאים

 ילדות - עור הקרקפת והשיער משקפים את בריאות הילדה. כשהבריאות אינה תקינה, השיער עלול להיות דק מדי ולצמוח בקצב איטי מדי. דלקות וזיהומים חוזרים עלולים גם הם להשפיע על השיער בגיל הילדות. ילדות רבות סובלות מבעיות בעור הקרקפת, גרדת, קשקשים, דלקות ועור מגורה. גם תזונה לא מאוזנת תשפיע על בריאות ומראה השיער. בנוסף, ילדים עסוקים לעתים בפחדים גדולים, חרדות יומיומיות, וסיוטים ליליים, שעשויים לגרום לקרחות קטנות בקרקפת. טיפולים אגרסיביים לשיער ולעור הקרקפת לטיפול בכינים עלולים גם הם לפגוע בבריאות השיער. הרגלים נכונים חייבים להירכש כבר בגיל צעיר.

נערות - נערות עוברות שינויים רבים בעת התבגרותן - הורמונליים, רגשיים גופניים. אם בגיל ההתבגרות השיער דק מדי, חלש ושביר, דליל ונושר, רצוי ללכת לקבל חוות דעת מקצועית. חשוב גם לבדוק את המצב הבריאותי הכולל ואם קיימים חסרים כגון חוסר בברזל או בוויטמין B12

נשים צעירות - נשים צעירות סובלות לעתים משיער חלש. בעיות בעור הקרקפת עשויות להיות קשורות לשימוש לא נכון ומופרז בתכשירים קוסמטיים אגרסיביים. כמו כן, מוצרי החלקה שונים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך ואף לחיסול שורשי השיער. רצוי לבחור בתכשירים עדינים וטבעיים.

נשים בהיריון - אם אין בעיות רפואיות, השיער בזמן ההיריון נראה ומרגיש מצוין והוא כמעט אינו נושר. לקראת החודש השביעי להיריון נראה השיער במיטבו. נשירה בזמן היריון יכולה להיות סימן לבעיה רפואית. לאחר הלידה השיער נושר קצת יותר. אם מצב זה ממשיך גם לאחר שלושה חודשים, כדאי להתייעץ עם רופא.
 


אימהות צעירות - החסר בשינה והמתח הנפשי לאחר הלידה עשויים להחליש את הגוף וגם את השיער. בתקופה זו כדאי לערוך בדיקת שורשים שתוכל להנחות את המשך הטיפול לו זקוק השיער.

נשים והורמונים הורמון המין הנשי, האסטרוגן, מגן על השיער מפני הורמוני המין הגבריים וכך נמנעת התקרחות. זו הסיבה שלנשים שיער בריא ומלא יותר לאורך זמן מאשר לגברים, אך שינויים הורמונאליים במהלך החיים עשויים לערער את האיזון הטבעי ולשבש את מחזורי השיער ואת בריאותו.
בדיקה מיקרוסקופית של השיער תעזור לזהות את הבעיה, ותקל על פתרונה. במקביל חשוב לבדוק את האיזון ההורמונלי הכללי בגוף, לו השיער מגיב.

גורמים שיכולים להשפיע: מחזור לא סדיר או הפסקתו, חוסר איזון בבלוטת התריס, רמות הורמוני האסטרוגן והפרוגסטרון בדם, עלייה בהורמון הטסטוסטרון, עלייה בהורמון הפרולקטין או הקורטיזון, נטילה, הפסקה או שינוי גלולות למניעת היריון, טיפול הורמונלי או הפסקתו.

נשים בוגרות אישה בוגרת שואפת למראה כמה שיותר דינמי וצעיר. אובדן שיער בא על חשבון הרצון ליופי ורעננות. עם זאת, מתחים בחיי היומיום, טיפולי טיפוח וחומרים שונים, משאירים חותמם על שורשי השיער. בגילאים כאלה מצב השיער עשוי להשתנות במהירות ובפתאומיות, בייחוד בעקבות שינויים הורמונליים, אנמיה, שינויים ברמת הכולסטרול, לחץ דם, טיפולים ותרופות. החדשות הטובות הן שהשיער בגיל זה עשוי להפתיע לטובה בתגובתו המהירה לטיפול ובחזרתו המהירה לחיים. טיפול נכון ובזמן המתאים ימנע התמודדויות קשות יותר בעתיד.

גיל המעבר שינויים רבים עוברים על גוף האישה בתקופת המעבר, בהם ירידה ברמת האסטרוגן, שפירושה ירידה בהגנה הטבעית של השיער ונשירה מוגברת. בלוטות השומן מפרישות כמות קטנה ולא מספקת של סבום, והשיער ועור הקרקפת נותרים חסרי לחות.

גם ההתחלקות התאית יורדת עם הגיל והשיער מתקשה לגדול כבעבר. התחושה היא כאילו הוא הפסיק לצמוח. גם השימוש בצבע לשיער ובחומרים כימיים נותן את אותותיו בשלב זה. בכל זאת, ישנו אור בקצה המנהרה -הענקת לחות, המרצה ועידוד יתקבלו באהבה על ידי השיער, והוא עשוי במקרים רבים להפתיע ולהשתקם. שיער המקבל טיפול נכון והזנה ראויה ייראה טוב יותר.

עד 20% הנחה   למזמינים דרך האתר   למידע נוסף